Written by 10:48 Trening siłowy

Czy na pewno umiesz siedzieć poprawnie?

Taką już mamy naturę, że lubimy zagłębiać się w skomplikowane zagadnienia, w ogóle nie zastanawiając się nad podstawami. Lubujemy się w poszukiwaniu treningowych niuansów, analizujemy ze szczegółami jak poruszają się najlepsi zawodnicy, znamy na pamięć ich plany przygotowań, a umykają nam naprawdę proste i oczywiste rzeczy. Takie siedzenie na przykład. Większość czasu w ciągu dnia spędzamy siedząc: czy to w pracy, czy to w szkole, czy po prostu w domu przed komputerem. Czy zastanowiliśmy się jednak jak siedzenie wpływa na naszą dyspozycję w ciągu dnia? I jeśli już musimy spędzać w ten pozycji większość czasu, to czy na pewno umiemy siedzieć tak, żeby nie powodować sobie niepotrzebnych problemów?

Polecam krótki, ale bardzo ciekawy film (j. ang) na temat siedzenia. Jak się okazuje, większość z nas w ogóle nie umie tego robić, tak żeby nie szkodzić sobie i swojemu kręgosłupowi. Na filmie bardzo prosty i szybki sposób na naprawienie tej pozycji.

Jak widać, nie trzeba wiele wysiłku, żeby usiąść w optymalnej pozycji, nie obciążając niepotrzebnie kręgosłupa. Czy przełoży się to na codzienną dyspozycję i pomoże w regeneracji? Zdecydowanie. Czy pomoże poprawić wyniki w sporcie? Bezpośrednio raczej nie, ale na pewno jest to jeden z (ważnych) klocków w układance pt. „trening i regeneracja”.

Napisane przez: Paweł Rurak

Zobacz też:
Tydzień regeneracyjny
Regeneracja

(Visited 43 times, 1 visits today)
Close