O mnie

Paweł Rurak / Paul Piper’s

Jestem trenerem pływania i byłym zawodnikiem. Po zakończeniu kariery, dalej czuję „głód wody”, który staram się przekazywać swoim podopiecznym. Obecnie aktywnie działam w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia pod marką Paul Piper’s oraz tworzę społeczność Klubu Sportowego Mako.

Trener | Zawodnik |Pasjonat ruchu | Bloger


Chcesz się ze mną skontaktować, umówić na konsultacje, potrenować?
Napisz lub zadzwoń.

Paweł Rurak – trener pływania Warszawa
www: https://www.paulpipers.pl
mail: kontakt@paulpipers.pl
tel: +48 692073959


Trener pływania

Największe osiągnięcia:

Trener Roku Kolumbii Brytyjskiej 2015/2016 – w kategorii zawodników 12/13 letnich (link)

14 medali na Mistrzostwach Kanady Juniorów – 6 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe (link)

Jako trener korzystam z cennego doświadczenia moich starszych kolegów – trenerów pływania, przygotowania kondycyjnego i fizjoterapeutów. Jednocześnie nie trzymam zdobytej wiedzy tylko dla siebie. Jestem otwarty na dyskusję o treningu, bo wiem, że w taki sposób najszybciej się rozwijamy: jako nauczyciele, zawodnicy i trenerzy.

Lubię trenerskie wyzwania. Obecnie przygotowuję pływaków przeprawowych (Kanał Północny i Cieśnina Gibraltarska), mastersów, triathlonistów i swimrunnerów. Prowadzę też treningi siłowe (motoryczne). Jeśli jesteś zainteresowany współpracą zerknij na zakładkę oferta, lub skontaktuj się mailowo: kontakt@paulpipers.pl

Rok epidemii koronawirusa całkowicie zniekształcił przygotowania do sezonu i zmotywował mnie do przeniesienia części wiedzy online. Sam korzystam z przygotowanych kursów jako formy uzupełnienia zajęć dla swoich podopiecznych. Dobrze się też sprawdzają jako samodzielne źródło wiedzy na wybrane tematy. Jeśli interesuje Ciebie ta forma zdobywania wiedzy, zobacz kursy w sklepie.


Zawodnik

Największe osiągnięcia:

Uczestnik Mistrzostw Świata w Rzymie 2009 – sztafeta 4 x 200 stylem dowolnym

8 miejsce Mistrzostw Europy w Budapeszcie 2010 – sztafeta 4 x 200 stylem dowolnym

Vice-Mistrz Polski MP Seniorów w Gliwicach 2010 – 200 stylem dowolnym

Moje życiówki:
1:50,11 – 200 stylem dowolnym (długi basen)
3:54,21 – 400 stylem dowolnym (długi basen)
15:47,79 – 1500 stylem dowolnym (długi basen)

Jestem wychowankiem MUKS SUWAŁKI i AZS-AWF Warszawa. Startowałem nie tylko na basenach. W okresie wakacyjnym lubiłem rywalizować na wodach otwartych – głównie w maratonach pływackich w Polsce, choć raz wystartowałem na Mistrzostwach Europy Juniorów w Mediolanie, gdzie zająłem 14. miejsce na 5 km.

Mimo zakończenia kariery nie przestałem pływać. Obecnie wchodzę do wody głównie po to, żeby przetestować na sobie niektóre treningowe i techniczne pomysły. Stały kontakt z wodą pomaga zweryfikować, które z nich są naprawdę warte stosowania. Korzystając z przyzwoitej formy startuję też w Mistrzostwach Polski Masters, gdzie miło spędzamy czas razem z kolegami i koleżankami z Klubu Sportowego Mako.


Pasjonat ruchu (kultura ruchu – movement culture)

Największe osiągnięcia (trener przygotowania motorycznego):

Przygotowanie motoryczne Mistrzyni Świata MTB 12h Solo – Aśka Ciszewska (link)

Przygotowanie motoryczne Vice-Mistrza Polski 100 klas – Piotr Safrończyk (Ostrowiec Św. 2013)

Jeszcze w trakcie kariery zawodnika pływania kochałem treningi na siłowni – głównie poprzez ich elastyczność i możliwość dopasowania metod do aktualnych potrzeb. Kiedy skończyłem pływać, dosłownie zachłysnąłem się ilością dostępnych form ruchu: wspinaczką, staniem na rękach, gimnastyką, tańcem i innymi. Zobaczyłem też na własnej skórze, jak wiele świetnych treningowych rozwiązań jest ukrytych w każdej z nich, a jak mało jest między nimi dialogu.

Szybko zacząłem korzystać z bardziej holistycznego podejścia do treningu motorycznego, co zaowocowało sukcesami zamieszczonymi powyżej. W międzyczasie zacząłem też jeździć na warsztaty do innych nauczycieli jak na przykład: Yuval Ayalon (stanie na rękach), Ido Portal (trening ruchowy), Jozef Frucek (trening ruchowy). 

Kultura ruchowa mocno ukształtowała moje podejście do treningu. Obecnie prowadzę zajęcia z treningu siłowego dla pływaków (trening grupowy w poniedziałki sala przy ul. Narbutta). Wiele elementów spoza hermetycznego świata pływania znajdziesz też na moich treningach w wodzie. Zawsze staram się wybrać najskuteczniejszą formę osiągania założonych celów, więc trening mieszający ćwiczenia na lądzie i w wodzie nie należy do rzadkości.


Bloger

Na początku 2013 roku założyłem blog, na którym opisuję swoje podejście do treningu pływackiego i motorycznego. Nigdy nie miałem ambicji stać się liderem polskiej blogosfery. Zamiast tego miało to być miejsce (i dalej jest), w którym dzielę się swoimi treningowymi spostrzeżeniami i wchodzę w dyskusję na popularne treningowe tematy. Jeśli chcesz poznać mój sposób myślenia, to przejrzenie bloga jest do tego świetnym punktem wyjścia. Wszystkie archiwalne wpisy są dostępne na niniejszej stronie.

Oprócz bloga na paulpipers.pl/blog znajdziesz mnie też na Facebooku: https://www.facebook.com/paulpipers/, gdzie zwykle pojawiają się trochę krótsze wpisy lub na Youtube: https://www.youtube.com/c/Paulpipers, który uwielbiam za alternatywny sposób prezentacji tematu.


Chcesz się ze mną skontaktować, umówić na konsultacje, potrenować?
Napisz lub zadzwoń.

Paweł Rurak – trener pływania Warszawa
www: https://www.paulpipers.pl
mail: kontakt@paulpipers.pl
tel: +48 692073959


(Visited 2 333 times, 1 visits today)

Comments are closed.

Close