Written by 15:48 Technika pływania

To ćwiczenie sprawi, że już nigdy nie zalejesz nosa!

Robię cykl filmów z poradami na temat nawrotów koziołkowych. Pilotażowy odcinek poświęcony jest najlepszemu ćwiczeniu (serio), które nauczy jak nie zalewać nosa podczas obrotu.

„Zalewajki” to ćwiczenie Piotrka Safrona Safron Practice, które bardzo chętnie podkradam. Jest to świetna odpowiedź na problem zalewania nosa, który cyklicznie powtarza się kiedy: uczymy nawrotów koziołkowych, uczymy pływania i odbić do grzbietu, wprowadzamy pływanie w rurce itd. Zalany nos, to często zalane zatoki, a potem stany zapalne, bolące uszy i wyłączanie pływaków z treningu na kilka tygodni. Już nie mówiąc o tym, że jest to po prostu nieprzyjemne, a my nie chcemy kojarzyć pływania z niczym nieprzyjemnym.

W którymś momencie powiedzieliśmy więc dość i teraz wszyscy nasi pływacy są mistrzami zalewajek. Kolejny etap to wykonywanie koziołków, ale to już w następnym filmie. Wielkie dzięki Małgorzata Solecka za pomoc w nagraniu!

Jeśli film Wam się podobał, to proszę pomóc mej próżności i dajcie chociaż lajka albo zostawcie miłe słowo. Doda mi to motywacji żeby złożyć kolejne filmu w cyklu. A jeśli nie chcecie czekać na kolejne youtuby, ale pragniecie nauczyć się nawrotów, zapraszam na zajęcia – to tam dzieje się prawdziwa magia.

(Visited 196 times, 1 visits today)
Close