Written by 15:06 Pływanie na wodach otwartych

Obóz – wody otwarte – Mrągowo 2021

Halo entuzjaści pływania na wodach otwartych!

Zapraszam Was na obóz do Mrągowa, gdzie 4 dni poświęcimy na pływanie w wodach otwartych. W planie jest 7 treningów w jeziorze, 3 uzupełniające na lądzie i dużo gadania w międzyczasie. Link do wydarzenia i więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/1619928681532258


Bojki i organizacja treningu

(dodano 05.05.2021 – 17:15)

Planujemy wziąć ze sobą boje (może nie dokładnie te co na zdjęciu). Rozstawienie toru z bojek pozwoli nam na trzy ważne rzeczy:

  1. zabawę różnymi konwencjami z wód otwartych,
  2. precyzyjne zorganizowanie treningu i pomiar parametrów,
  3. ćwiczenie elementów technicznych, które są niedostępne podczas zwykłego pływania przez środek jeziora.

Przykładowo, nie ma lepszego treningu nawigacji niż pływanie na krótkim odcinku. Tylko wtedy jesteście w stanie ocenić, czy zeszliście z toru czy nie i dokonać stosownych korekt. Pływając 2 km w dal gubicie tor dziesiątki razy, ale macie świadomość zaledwie kilku takich zejść. Nawigacją będziemy bawić się na wiele różnych sposobów, ale wszystkiego nie będę tutaj zdradzał. Stay tuned!

Pływacka część obozu będzie też np. uczyć się omijania boj w grupie. Niekoniecznie oznacza to wyścigi na bojach (takie obawy do mnie dotarły). Większość czasu poświęcimy na spokojne pływanie w grupce kilku osób, a skupimy się na dużej ilości powtórzeń, zarządzaniu miejscem w grupie i różnych strategiach w zależności od zajmowanej pozycji.

Dajcie znać jeśli macie jakieś pytania i do zobaczenia w Mrągowie!

No i podpis pod zdjęciem z bojkami, bo wymaga tego licencja CC. ? „DSCN4812 – Buoys” by archer10 (Dennis) is licensed with CC BY-SA 2.0. To view a copy of this license, visit https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

(Visited 147 times, 1 visits today)
Close