Written by 16:58 Osobiste 4 komentarze

Podsumowanie roku 2014

Właśnie minął drugi rok od kiedy powstała ta strona. W związku z tym myślę, że to dobry czas na zwięzłe podsumowanie tego co wydarzyło się na blogu oraz wokół niego.

Przede wszystkim bardzo się cieszę z pozytywnych opinii na temat tekstów, które się tutaj pojawiają. Dostaję sporo maili, ale również ciepłych słów od ludzi spotykanych przypadkowo na basenie – szczególnie wartościowych, bo często pochodzących od osób których nie znam. Jeśli chodzi o stronę internetową, nie wchodząc zbyt mocno w statystyki, w tym roku blog zanotował ponad trzykrotnie więcej odwiedzin i unikalnych użytkowników, niż w zeszłym. Uważam, że to wielki sukces i liczę na podobny wzrost w następnym. 😉

Od początku roku pojawiło się tutaj 46 nowych tekstów, z czego TOP 5 zamieszczam poniżej.

Najpopularniejsze artykuły 2014

1. Kraul na sucho
2. Oddychanie w pływaniu
3. Płetwy w treningu pływania
4. Prehabilitacja – stabilność łopatki
5. Pogromcy pływackich mitów

Paul Piper’s Swimming Team

W tym roku zaczęła się krystalizować również drużyna pływacka Paul Piper’s Swimming Team. Zaczynaliśmy od nauki pływania, wzięliśmy udział w paru zawodach i zgraliśmy się razem całkiem nieźle. Dla zainteresowanych kilka wspomnień w galeriach zdjęć poniżej. Dodam tylko, że warto śledzić nasze dalsze losy na wiosnę, bo biorąc pod uwagę poprawę wyników i okresowe sprawdziany, będzie gorąco. 🙂

Paul Piper’s Swimming Team na Polach Mokotowskich
Warszawa pływa Open Water
Sezon start!
Nasi na I Nocnym Maratonie Pływackim „Feel the Water”

Paul Piper's Swimming Team na Polach Mokotowskich [fot. Zuza Gąsiewska]

Paul Piper’s Swimming Team na Polach Mokotowskich [fot. Zuza Gąsiewska]

Warsztaty: trening siłowy w pływaniu

Końcówka roku to też otwarcie razem z Piotrkiem Safrończykiem nowego projektu – warsztatów poświęconych treningowi siłowemu w pływaniu. Przyznam szczerze, że ogromne zainteresowanie pierwszymi edycjami zaskoczyło też i nas. Świadczy to tylko o tym, że świat treningu siłowego w pływaniu został jeszcze słabo odkryty, jest mało dyskusji na ten temat i tym bardziej cieszy nas, że możemy dołożyć do niego swoją cegiełkę.

Podsumowanie dwóch pierwszych edycji warsztatów można zobaczyć tutaj:

Jak było na warsztatach? Trening siłowy w pływaniu: edycja I
Migawki z warsztatów: trening siłowy w pływaniu, edycja druga

Zainteresowanych trzecim terminem odsyłam tutaj (zostały 2 ostatnie miejsca):

Warsztaty: trening siłowy w pływaniu, edycja trzecia

Warsztaty: trening siłowy w pływaniu edycja pierwsza [fot. Przemysław Ciężkowski]

Warsztaty: trening siłowy w pływaniu edycja pierwsza [fot. Przemysław Ciężkowski]

Co dalej?

To co udało się w roku 2014 na pewno znajdzie kontynuację w nowym, 2015. Na blogu wkrótce pojawią się nowe teksty (mam nadzieję, że już z regularnością szwajcarskiego zegarka ;)). Planujemy też rozszerzenie tematów poruszanych na warsztatach i zorganizowanie poziomu drugiego,  ale wszystkiego dowiecie się w swoim czasie na bieżąco śledząc bloga.

Bardzo chętnie usłyszę też propozycję na usprawnienie bloga. Jeżeli są jakieś tematy, które Was szczególnie interesują, spróbuję je poruszyć, oczywiście jeżeli wystarczy mi wiedzy i doświadczenia.

Do usłyszenia w Nowym Roku!

Napisane przez: Paweł Rurak

(Visited 25 times, 1 visits today)
Close