Written by 22:19 Osobiste 7 komentarzy

Blogowe podsumowanie roku 2013

Tak się już utarło, że koniec roku to czas rozliczeń i podsumowań. Chciałbym wykorzystać ten moment na krótki bilans tego co się działo na moim blogu w minionym roku.

Pierwszy wpis na blogu pojawił się 18 lutego (Witaj świecie!) trochę w ramach eksperymentu. Dużo pozytywnych słów od znajomych już od samego początku istnienia strony motywowało na tyle, że teksty pojawiały się w miarę regularnie. Do tej pory na blogu opublikowane zostały 42 wpisy o różnej treści. Niektóre oparte o badania naukowe i literaturę, inne napisane bardziej w oparciu o praktyczne osobiste doświadczenia. Dużo było o technice pływania, sporo o zapobieganiu kontuzji i treningu siłowym.

Od początku swojego istnienia bloga odwiedziło 13 610 unikalnych użytkowników. Czy to dużo? Pewnie w porównaniu ze statystykami innych rekinów polskiej blogosfery, czy nawet portali tematycznych liczba ta nie robi wielkiego wrażenia. Przyznam jednak, że dla mnie jest to niezłe zaskoczenie i motywacja dla dalszego pisania. Nie spodziewałem się pięciocyfrowej liczby na koniec roku, biorąc pod uwagę rozmiary środowiska pływackiego i triathlonowego. W przyszłym roku liczę na dotarcie do jeszcze większej liczby sympatyków treningu.

Najpopularniejsze artykuły 2013

1. Oddychanie w pływaniu
2. Prehabilitacja – stabilność łopatki
3. Pływacka rozgrzewka
4. Pływanie w triathlonie: mit numer 1
5. Technika pływania kontra siła

Co dalej?

No właśnie. Na pewno chciałbym kontynuować pisanie bloga w podobnym formacie do tego obecnego. Na początku nowego roku planuję też więcej uwagi poświęcić swojemu kanałowi youtube, który wprawdzie swoje pierwsze filmy już ma, ale zdecydowanie zasługuje na więcej pracy.

Jest też jeden element bloga, który chciałbym żeby działaj trochę lepiej – komentarze. Fajnie byłoby, gdyby pod wpisami powoli zaczęło pojawiać się coś na kształt dyskusji. Czasami chciałbym usłyszeć zdanie Czytelników na dany temat, być może też niektóre swoje poglądy skonfrontować. Dyskusja zawsze motywuje do poszukiwania wiedzy, więc tym bardziej zachęcam do komentowania.

Bardzo chętnie usłyszę też propozycję na usprawnienie bloga. Jeżeli są jakieś tematy, które Was szczególnie interesują, spróbuję je poruszyć, oczywiście jeżeli wystarczy mi wiedzy i doświadczenia.

Do usłyszenia (przeczytania) w Nowym Roku!

1522550_777841595562558_1892199216_o

[foto: Swimming family]

Napisane przez: Paweł Rurak

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close