(Visited 92 times, 1 visits today)
Celem zajęć jest zdobycie umiejętności ekonomicznego i płynnego pływania wszystkimi stylami. W pierwszej kolejności uczymy się podstawowych mechanizmów zachowania w wodzie: prawidłowego oddychania i ułożenia na wodzie. Zaraz potem dużo czasu poświęcamy na rozwój stylu dowolnego i grzbietowego.
„Egzaminem”, który przeprowadzamy na koniec tego etapu doskonalenia pływania jest przepłynięcie 400 metrów kraulem oraz grzbietem bez zatrzymywania się na ścianie. Nie martw się jednak sprawdzianem – przeprowadzamy go na pełnym luzie i jest całkowicie dobrowolny. Nasi kursanci sami wybierają moment, kiedy czują się gotowi stawić czoła swojemu pierwszemu pływackiemu wyzwaniu.
Menu zajęć:
Dołącz do zajęć, które co roku wprowadzają w pływacki świat kolejne dziesiątki dorosłych!
Zajęcia nauki pływania w nowym sezonie 2022/2023 ruszają 20 września i odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19:30. Pływamy na basenie przy ul. Bełskiej 1/3 w Warszawie (Mokotów).
Koszt pojedynczych zajęć to 45 zł i rozliczamy się w systemie miesięcznym – w zależności od tego ile zajęć wypada w danym miesiącu. W cenie zajęć uwzględnione jest już wejście na basen i rezerwacja toru. Jest możliwość zapisania się na 1 x w tygodniu. Wtedy cena zajęć wynosi 60 zł.
Wymagany sprzęt to płetwy i rurka czołowa (oprócz tego oczywiście podstawa: strój, czepek*, okularki).
*czepek na Bełskiej jest obowiązkowy
Matura w jednej z grup nauki pływania na Bełskiej. Zajęcia zaczęliśmy pod koniec września, wczoraj mieliśmy pierwszy prawdziwy egzamin – 400 grzbietem do przepłynięcia w jednym ciągu. Oprócz tego w programie mamy też 400 dowolnym (też bez zatrzymywania) oraz parę innych, mniejszych umiejętności (np. nawroty).
Konkretne cele ułatwiają układanie programu. Co to znaczy „umieć pływać”? Ten termin można bardzo dokładnie zdefiniować, wyznaczyć cele i konsekwentnie do nich dążyć. Co kiedy skończymy naukę pływania? Pływamy dalej, z tym że już na wyższym poziomie doskonalenia, z nowymi celami i umiejętnościami do zdobycia.
Wczoraj Jarek powiedział, że ma pływackie urodziny – dokładnie rok temu przyszedł do nas na zajęcia nauki pływania. To zrobiliśmy mu Birthday Swim. 🎂🎉
Wszystkiego Najlepszego z okazji ukończenia pierwszego pływackiego roczku.
Czy muszę umieć pływać, żeby zapisać się na zajęcia?
Absolutnie nie, w końcu są to zajęcia nauki pływania, gdzie wszystkich elementów technicznych uczymy od podstaw. Mimo to, w udziale w zajęciach grupowych bardzo pomaga brak strachu przed wodą. Jeśli czujesz duży strach, na przykład po przeżytym wypadku związanym z wodą, zdecydowanie lepiej będzie pokonać tę barierę na zajęciach indywidualnych.
Kiedy nauczę się pływać? Ile czasu to typowo trwa?
To trudne pytanie, bo wszystko zależy od wielu czynników, przede wszystkim punktu startowego oraz ogólnej sprawności fizycznej. Osiągnięcie celu grupy, czyli przepłynięcie 400 metrów dowolnym i 400 metrów grzbietowym może zająć trochę więcej lub mniej czasu. Najszybsi robili to po około 3 miesiącach, większości kursantów udaje się to osiągnąć po skończonym sezonie (październik – czerwiec).
Co jeśli odstaję od grupy? Jestem za wolny/za szybki.
Nic się nie martw! W obrębie wieczornych zajęć na Bełskiej mamy kilka grup i sporo miejsca, więc systematycznie robimy małe przesunięcia, aby lepiej dopasować poziom zajęć do indywidualnych potrzeb uczestników.
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat stosowanej przez Was metodyki. Gdzie mogę znaleźć takie informacje?
Niniejszy blog jest pierwszym miejscem do którego bym odesłał. W szczególności polecam dwa wpisy bezpośrednio nawiązujące do nauki pływania: „Warstwy w nauce pływania” oraz „Oddychanie w pływaniu”. Jeśli chcesz przeczytać jakąś opinię z zewnątrz to zobacz np. blog „Biec dalej” Krasusa i wpisy „Ten z pływacką rewolucją” lub „Ten, w którym pływam pięć razy”.
Zapisz się na zajęcia!