Szukasz materiałów o treningu siłowym w pływaniu?

Zbuduj solidny fundament z kursem trening siłowy w domu.

Słaba pogoda_ (1)

Kupując kurs otrzymujesz:

Kupując raz, dostajesz dostęp do platformy kursowej na zawsze!

Zobacz opinie o kursie:

"Pandemia zmusiła pływaków do szukania innych rozwiązań, w tym wypadku oczywistym kierunkiem były gumy pływackie. Ciężko jednak znaleźć pełny zestaw ćwiczeń w Internecie, a przede wszystkim filmy, które zobrazowały w jaki sposób wykonywać te ćwiczenia w poprawny sposób. I tu przyszedł Paweł, który nie śpieszył się z wypuszczeniem byle jakiego kursu, tylko w sposób kompleksowy od początku do końca pokazuje jak trzeba wykonywać ćwiczenia – a jest ich naprawdę sporo. Mały tip – wybierzcie lżejsze gumy niż Wam się to wydaje. Gumy są do ćwiczenia techniki i dopiero na bardzo późnym etapie siły. Plecy i barki Wam podziękują!"

Struktura kursu:

Kurs składa się z pięciu części, które pomogą Ci zrozumieć i dostosować trening siłowy o własnych potrzeb:

  1. Poznaj ćwiczenia to strefa, w której zapoznasz się z kilkoma standardowymi układami ćwiczeń stosowanych w kursie. Każdy krótki trening jest zaprezentowany w formule follow along, czyli włączasz film i ćwiczysz razem ze mną. Dzięki temu możesz zacząć od razu bez konieczności studiowania treści z kursu.
  2. Drugą sekcją są treningi ogólnorozwojowe. W tej części znajdziesz 13 treningów o różnej długości, oraz wiele strategii łączenia ich w spójny program ćwiczeń. Z tego modułu dowiesz się jak dostosować treningi do swoich możliwości czasowych i fizycznych.
  3. Trening specjalistyczny to część kursu w której znajdziesz zbiór programów treningowych na różne okazje. Masz problemy z kontuzjami barków? Chcesz rozwijać mobilność pod kątem pływania? Zależy Ci na poprawieniu swoich wyników w pompkach? Treningi z tej części pomogą osiągnąć te i inne cele.
  4. Sekcja poradniki jest poświęcona poszczególnym rodzinom ćwiczeń. Znajdziesz tu 13 artykułów, które podpowiedzą Ci jak zmodyfikować ćwiczenia z treningów tak aby odpowiadały Twoim indywidualnym możliwości fizycznym. Nie umiesz się podciągać? Nic nie szkodzi, znajdziesz tu program pomagający w zdobyciu tej umiejętności lub dowiesz się jak zastąpić ją w treningu. 
  5. Przewodnik po kursie to część, która skleja poszczególne elementy tego programu. Z niej dowiesz się wszystkiego o filozofii treningu siłowego w domu. Skąd wzięły się te konkretne układy ćwiczeń, czemu ćwiczymy bez sprzętu i tym podobne.

Często zadawane pytania

Czy kurs kupuję na określony czas?

Kupując kurs online – ćwiczenia na gumach pływackich dostajesz dane do konta na platformie kursowej. Dostęp jest nieograniczony, to znaczy że możesz korzystać z niego w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia i w dowolnym miejscu.

 

Czy są minimalne wymagania przed kupnem kursu?

Kurs jest dedykowany ćwiczeniom na gumach pływackich, więc dobrze posiadać je w domu. Jeśli masz wątpliwości co do odpowiedniego doboru gum i ich twardości, to w kursie znajdziesz obszerny artykuł poświęcony temu zagadnieniu. 

 

Możliwości doboru twardości gum są bardzo szerokie – uwzględniając również bardzo lekkie obciążenia. W związku z tym nie ma minimalnych wymagań fizycznych przed przystąpieniem do ćwiczeń. 

 

Dla jakiej grupy pływaków przeznaczony jest ten kurs?

Kurs poświęcony ćwiczeniom na gumach pływackich powstał z założeniem, żeby stworzyć miejsce, w którym ten temat będzie potraktowany maksymalnie kompleksowo. W związku z tym starałem się żeby był maksymalnie przydatny dla osób początkujących, jak i zaawansowanych zawodników, którzy chcieliby poprawić technikę wykonywanych ćwiczeń. 


Sekcja techniczna jest uniwersalna dla wszystkich. Pokazuje ona proces uczenia właściwego ruchu krok po kroku. Jest podzielona na segmenty i zawiera wiele ćwiczeń pomocniczych, ukierunkowanych na poprawienie wybranych części ruchu. Drugą częścią kursu są programy treningowe, które składają się z konkretnych propozycji treningów na każdym etapie zaawansowania (stosowanym kryterium jest umiejętność precyzyjnego wykonywania ruchu).

(Visited 80 times, 1 visits today)
Close