Kompletny kurs online poświęcony ćwiczeniom na gumach pływackich.

Jedyny jakiego będziesz kiedykolwiek potrzebować!

Kupując kurs otrzymujesz:

Kupując raz, dostajesz dostęp do platformy kursowej na zawsze!

Zobacz opinie o kursie:

"Pandemia zmusiła pływaków do szukania innych rozwiązań, w tym wypadku oczywistym kierunkiem były gumy pływackie. Ciężko jednak znaleźć pełny zestaw ćwiczeń w Internecie, a przede wszystkim filmy, które zobrazowały w jaki sposób wykonywać te ćwiczenia w poprawny sposób. I tu przyszedł Paweł, który nie śpieszył się z wypuszczeniem byle jakiego kursu, tylko w sposób kompleksowy od początku do końca pokazuje jak trzeba wykonywać ćwiczenia – a jest ich naprawdę sporo. Mały tip – wybierzcie lżejsze gumy niż Wam się to wydaje. Gumy są do ćwiczenia techniki i dopiero na bardzo późnym etapie siły. Plecy i barki Wam podziękują!"
"Jestem na początku nauki pływania, pandemia niestety trochę zamroziła ten proces. Szukałam innych rozwiązań, które pozwolą mi rozwinąć zdobyte umiejętności pływackie. Idealnym rozwiązaniem mojego problemu okazał się program przygotowany przez Pawła z wykorzystaniem gum pływackich. Ćwiczenia są różnorodne, czytelne i z łatwością można je dostosować do każdego poziomu zaawansowania."
Katarzyna Koj
"Choć już dość dawno kupiłem gumy, nie ćwiczyłem na nich. Szybko zrozumiałem bowiem, że wcale nie jest łatwo trenować na nich w sposób prawidłowy, i że lepiej nie robić tego w ogóle, niż rozciągać je bezmyślnie czy w sposób jaki nam się tylko wydaje prawidłowy. No i kurzyły się w kącie. Całe szczęcie, w czasie lockdownu, kiedy znów zerkałem na nie z zainteresowaniem, Paweł zrobił ten kurs on-line. I wszystko stało się jasne. Kurs krok po kroku prowadzi nas od ćwiczeń elementarnych do bardziej złożonych, a napisany jest w sposób prosty i ze swadą. Chce się czytać i chce się ćwiczyć."
Rafał Tichy

Struktura kursu

Kurs składa się z czterech modułów, które mają za zadanie wyczerpać temat ćwiczeń na gumach raz na zawsze. 

 

  1. Zanim zaczniesz to strefa, w której znajdziesz wiele informacji na temat doboru gum, ich ustawienia oraz dowiesz się jak ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Czy wiesz, że większość osób które zaczynają ćwiczyć na gumach narzeka na bóle w dole pleców? Uniknij tych błędów.

 

  1. Drugą, obszerną częścią są ćwiczenia głównego nurtu. W module tym przedstawione są ruchy najbliższe pływackim, w związku z tym niesamowicie istotna jest precyzja wykonania. W tej sekcji staram się przekonać, że ćwiczenia na gumach to nie tylko trening wytrzymałości siłowej, ale przede wszystkim techniki pływania.

 

  1. Ćwiczenia pomocnicze, to zbiór wszystkich przydatnych ćwiczeń z wykorzystaniem gum. Kontrola motoryczna, równowaga strukturalna, zapobieganie kontuzjom – jeśli te słowa mają dla Ciebie znaczenie, to odnajdziesz się w tej części jak w domu. 

 

  1. Ostatnim modułem kursu są programy treningowe, w których znajdziesz propozycje planów na różnych poziomach zaawansowania: od osób zaczynających swoją przygodę z gumami, do zaawansowanych zawodników.

Często zadawane pytania

Czy kurs kupuję na określony czas?

Kupując kurs online – ćwiczenia na gumach pływackich dostajesz dane do konta na platformie kursowej. Dostęp jest nieograniczony, to znaczy że możesz korzystać z niego w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia i w dowolnym miejscu.

 

Czy są minimalne wymagania przed kupnem kursu?

Kurs jest dedykowany ćwiczeniom na gumach pływackich, więc dobrze posiadać je w domu. Jeśli masz wątpliwości co do odpowiedniego doboru gum i ich twardości, to w kursie znajdziesz obszerny artykuł poświęcony temu zagadnieniu. 

 

Możliwości doboru twardości gum są bardzo szerokie – uwzględniając również bardzo lekkie obciążenia. W związku z tym nie ma minimalnych wymagań fizycznych przed przystąpieniem do ćwiczeń. 

 

Dla jakiej grupy pływaków przeznaczony jest ten kurs?

Kurs poświęcony ćwiczeniom na gumach pływackich powstał z założeniem, żeby stworzyć miejsce, w którym ten temat będzie potraktowany maksymalnie kompleksowo. W związku z tym starałem się żeby był maksymalnie przydatny dla osób początkujących, jak i zaawansowanych zawodników, którzy chcieliby poprawić technikę wykonywanych ćwiczeń. 


Sekcja techniczna jest uniwersalna dla wszystkich. Pokazuje ona proces uczenia właściwego ruchu krok po kroku. Jest podzielona na segmenty i zawiera wiele ćwiczeń pomocniczych, ukierunkowanych na poprawienie wybranych części ruchu. Drugą częścią kursu są programy treningowe, które składają się z konkretnych propozycji treningów na każdym etapie zaawansowania (stosowanym kryterium jest umiejętność precyzyjnego wykonywania ruchu).

(Visited 1 929 times, 1 visits today)
Close